Vernieuwde pensioenstelsel: wat verandert er straks?

Er komt een nieuwe pensioenregeling. Wat dat precies betekent voor uw pensioen van PNB is op dit moment nog niet duidelijk. Wat wel al duidelijk is, ziet u in de afbeelding hieronder. Daarin ontdekt u de verschillen met het pensioen van nu en straks.

De Wet toekomst pensioenen ging op 1 juli 2023 in. Pensioenfondsen hebben tot uiterlijk 1 januari 2028 de tijd om te voldoen aan de nieuwe wet- en regelgeving. PNB kiest er waarschijnlijk voor om op 1 januari 2028 over te stappen. Als we kiezen voor invoering per 1 januari 2028, maken de sociale partners vóór 2025 een definitieve keuze voor de nieuwe pensioenregeling.

De sociale partners zijn de (vertegenwoordigingen namens de) bisdommen en de vertegenwoordigingen namens de diverse deelnemerscategorieën (priesters/diakens, pastoraal werk(st)ers en huishoudelijk personeel). Daarna bekijkt het bestuur of die pensioenregeling ook uit te voeren is. Is dat het geval, dan stelt het bestuur de pensioenregeling vast. Dit moet plaatsvinden vóór 1 juli 2025. Daarna wordt de nieuwe pensioenregeling geïmplementeerd. 1 januari 2028 lijkt dus nog ver weg maar tot die tijd moeten nog wel de nodige stappen worden doorlopen.

We houden u op de hoogte

U leest het laatste nieuws op onze website.