Status aparte PNB en Maatschappelijk verantwoord beleggen

Verantwoordingsorgaan en bestuur bijeen voor studiedag

Woensdag 11 september 2019 waren het Verantwoordingsorgaan en het bestuur bijeen voor hun jaarlijkse studiedag. Een greep uit de onderwerpen.

Status aparte PNB

In de pensioenwereld is het PNB een wat vreemde eend in de bijt. Prof. Dr. M. Heemskerk, advocaat en hoogleraar pensioenrecht aan de Radboud Universiteit Nijmegen, was uitgenodigd om hierin meer inzicht te bieden. Hij benoemde onder andere dat pensioenfondsen doorgaans stichtingen zijn; het PNB is een kerkelijke instelling. En waar elders werkgevers en vakbonden de inhoud van de pensioenregeling bepalen, is dat bij het PNB voorbehouden aan het bestuur. Dit heeft de aandacht van het bestuur.

Maatschappelijk verantwoord beleggen (MVB)

De commissie MVB heeft uitgangspunten geformuleerd voor het MVB-beleid. Centraal staan het behoud van de schepping, vrede en gerechtigheid. Met name voor het eerste punt kunnen nog stappen worden gezet. Uiteraard binnen de randvoorwaarden en de kaders van het huidige beleggingsbeleid. De commissie bespreekt dit in haar volgende vergadering.