Uw opgebouwde pensioenaanspraken zouden in de loop van de tijd, als er niets gebeurt, in waarde dalen. Het PNB probeert daarom uw pensioenaanspraken elk jaar aan te passen aan de stijging van de lonen en de prijzen. Dit jaar worden uw pensioenaanspraken per 1 januari 2018 met 1,50% verhoogd.
Als algemeen beleid probeert het bestuur van het PNB ieder jaar uw pensioenaanspraken te verhogen met de gemiddelde stijging van prijzen en lonen. Dit wordt de gemengde index genoemd. De verlening van toeslag is voorwaardelijk: het bestuur gaat ieder jaar na of er ruimte is voor een toeslag. Dat wil zeggen dat een toeslag die in een bepaald jaar verleend wordt, ook in de toekomst gegeven moet kunnen worden. Voor het jaar 2018 blijkt die ruimte aanwezig. Dit betekent dat uw pensioenaanspraken per 1 januari 2018 met 1,50% verhoogd worden.
Extra verhoging
Uw pensioenaanspraken zijn in de afgelopen jaren niet (volledig) meegestegen met de gemengde index, door de onzekere financiële situatie waarin het fonds zich bevond. Het fonds kan nu een deel van die verhoging alsnog toekennen. Het gaat om de gemiste verhoging van 2011 en de helft van 2012. Dit betekent dat uw pensioenaanspraken per 1 januari 2018 met 1,56% verhoogd worden, bovenop de verhoging van 1,50% die we hierboven al noemden.